Video 3: Být architektem života

 • Můj životní design
  Můj životní design

  Pracovní sešit, který vás povede. Z dílčích autentických cílů postupně poskládáte svůj celkový design.

Hodně mě zajímá, co vás při sledování videa napadalo. Dává to smysl, je to blbost, ...? Cvičení je na delší dobu, ale pokud s ním už máte nějaké zkušenosti, dejte vědět v diskuzi níže. A jestli vám něco vrtá hlavou, nenechávejte si to pro sebe a ptejte se. Věřte, že neexistují hloupé otázky!
... a sdílení také není nikdy dost 🙂 Díky!

Dan Mikušík

9 Comments

 • Dan Mikušík

  28.2.2017

  V prvním kroku více dílčích designů – variant – určitě ano. Zaznamenávejte všechny nápady, které se vám líbí. V 2. kroku se ptejte na tu motivaci. Mnohem důležitější, než co budete vlastnit, je to, co chcete dělat. Ideální je vlastnit minimum věcí, které vám umožní žít váš vysněný životní styl. Když budete skládat svůj celkový výsledný design, je potřeba vybrat jednu variantu, pro kterou se rozhodnete. Naše mysl (a podvědomí) musí mít jasno. Jako když někam jedete autem, je potřeba vědět, kam jedete.

 • Helena Hrachová

  26.2.2017

  Dobrý den, Dane a Lenko,
  jak pracovat se záměrem, když zatím nevím přesně, zda chci dům či byt v přírodě? Nebo jestli chci sloužit životu, řekněme jako koučka, nebo třeba jako učitelka..? Prostě když ještě nemám téma svého poslání. Je možností vytvořit si více dílčích designů?
  Děkuji, Helena

 • Lenka Urbanová

  21.2.2017

  Ahoj Majko 🙂
  Přesně jak píšeš: „dokud je čas“, je třeba vydat se na cestu. Když mám životní plán, lépe toho času užívám, neprotéká mi mezi prsty, dny jsou plnější a všechno má svůj prostor (třeba i ty nezdary, ostatně nejsou nikdy jen černé).
  Videa jsou prima v tom, že se k nim můžete vracet. Můžete si je dávkovat. Důležité je nezůstat u videa, ale konat. Praktikovat, jak píše Majka.
  Budeme rozhodně rádi, když se i po čase svěříte s výsledkem, klidně přijďte i s dotazy, nápady, cokoli přinesete, to zužitkujeme, vážně!
  Majko, zdravíme a těšíme se na viděnou někdy!
  Lenka

 • Marie Vedrová

  17.2.2017

  Ahoj Dane,
  doposlouchala jsem všechny 4 videa, to už jsem psala, že jsem velmi potěšena tim co jsi vytvořil. Tvůj osobní příběh mě velmi zasáhl a moc mi pomohl v tom, jak píšeš, kdy po takovém jakémsi úseku života (relativně poklidného) docházíme do fáze, kdy se nejspíš máme někam posunout a v ten okamžik se nic nedaří. Člověk má pocit, že na co sáhne, tak se s odpuštěním se.., Mám pocit, že tam někde se nacházím a nezbývá než (dokud je čas) vytvořit si životní plán a vydat se na cestu. Tvoje inspirace přibalit a důsledně krůček po krůčku jít. A nenechat se odtáhnout ze svého směru, asi bych potřebovala alespoň jedenkrát do roka takováto nakopnutí. A tak se budu těšit na další setkávání – osobní i přes email. Majka
  P.S. Teď potřebuji chvíli čas na to, aby si to sedlo, praktikovat a pak teprve budu schopná se o výsledek podělit. Mají to tak asi i ostatní. Myslím, že jsi to psal, že pak se ozvat (s případnými postřehy) sem nebo na tvůj email.

 • Lenka Urbanová

  10.2.2017

  Zdravím, Jane! Málem jsme se potkaly loni na „živém“ kurzu!
  Zdravím i ostatní. A Dana!
  Víte, jsem celkem zvyklá, že každý pátek odpoledne se v klidu posadím k počítači, udělám si třeba čaj a proberu svůj úkolník. Uklidím si tím „na stole“. Na uklizeném stole je všechno lépe vidět, je to víc na dosah a když si k tomu stolu sednete, je vám u něj dobře (nebo aspoň líp než u toho zaházeného).
  Pod vlivem Tajemství úspěchu jsem do úkolníku v mnohem větší míře zakomponovala i osobní záležitosti (ze všech oblastí, viz video). Uklízím i v nich a tak jednou za měsíc věnuju půlhodinku designu. Nejen že se posunuju těmi směry, kterými skutečně ze srdce chci jít, ale mám báječný smysluplný program na další týdny, v kterém se práce (profese, zaměstnání) stávají spíš „službou pro druhé“ a všechno ostatní s tím ladí. Navíc mám pořád „na stole“ výběr potenciálních úspěchů, za které se můžu při Budíku chválit, a zážitků, na které se mohu těšit. Výsledkem je mnohem trvalejší pocit štěstí a naplnění. No prostě přesně jak to říká Dan… Velmi doporučuju udělat si z ladění designu života jedinečné příjemné chvíle, které strávíte sami se sebou.
  Z pochval a milých slov od vás mám samozřejmě obrovskou radost! Raduju se pro Dana 🙂
  Když jsem si před rokem a půl dělala cvičení na design, používala jsem jako jeden z cílů spolupracovat s Danem… Tak vám chci teda prostě říct, že to funguje 😉

 • Helena Hrachová

  10.2.2017

  Děkuji za další návodné video, Dane! Momentálně postupně „pracuji“ na první fázi. Postupně připisuju a rýsuje se to!
  Těším se na Tajemství úspěchu!

 • Dan Mikušík

  9.2.2017

  Gratuluji ti, Jane. Mluvení před lidmi vyžaduje odvahu. A díky za pochvalu. Patří m.j. i Lence Urbanové, která mi poskytovala velice cennou zpětnou vazbu a nápady na vylepšení.

 • Jana

  9.2.2017

  Nádhera, výborné, podvědomě mnoho z toho dělám už několik let. Pracovní sešit je pro mne velice přínosný. Jdu do toho. Ze srdce děkuji.

 • Jane

  8.2.2017

  Hezký večer všem
  Dane jsi frajer, videa jsou jasná, vtipná, povzbuzující…Já pracuji s tajemstvím úspěchu přes rok, nedodržuji vše a pořád, ale stále se k jednotlivým myšlenkám vracím a snažím se je využívat. Už jsem si i vyšlápla za komfortní zonu a překvapil mne výsledek – obrovský příval štěstí a energie, že jsem po uskutečnění,
  jednalo se o přednášku pro lidi,prochodila celou noc v -15st po lese za hlasitého zpěvu…cestou jsem potkala starého lišáka, který nevěřícně“kroutil“ hlavou.
  Design života, to krásné lelkování mám moc ráda a věnuji se tomu každý večer před usnutím místo čtení. Je to nekonečný proces rozvíjející sám sebe.
  Takže velké poděkování za tvou práci, ať se ti dílo daří!