Video 1: Nová šťáva do života

Už vás napadlo, co byste si mohli zapsat? Úspěchy, krásné chvíle a na co se těšíte? Nebo už “budík na dobrou noc” zkoušíte? Napište do diskuze, pomůžete ostatním, sami se můžete inspirovat a já jsem zvědav na vaše nápady. Budu rád i za dotazy, komentáře a jakoukoli zpětnou vazbu k videu. Jste tu mezi lidmi, kteří mají mnohé společné. Nejlepší je učit se od sebe navzájem.
Líbilo se vám video? Pak klepněte na “To se mi líbí” a sdílejte stránku s přáteli. Díky!

Dan Mikušík

13 652 Comments

 • Dan Mikušík

  20.4.2017

  Když na to nepřijdeme včas, tělo nám dá dříve či později jasnější signály, že něco neděláme dobře. Emoce jsou mnohem dřívější kontrolkou – signálem pro změnu. Tedy ty nepříjemné. Kdykoliv se objeví, můžeme se ptát co změnit, co komunikovat partnerovi, jak přehodnotit svoje očekávání …, no a jak píšete – kultivovat ty pozitivní emoce. Pak bude méně prostoru pro ty negativní. A pravidelné „rituály sami sobě“ – na tom se pak dá stavět. Plavání je skvělé. Zrovna minulý týden jsem se začal učit metodikou Total Immersion, která mi otevírá nové obzory a posouvá prožitek z plavání na jinou úroveň. Díky za sdílení. Z té cesty k uspokojujícímu vztahu, vitalitě, hojnosti i finanční svobodě se můžete radovat už dnes i když to není vždycky legrace. Je to ve vašich rukách.

 • Pavel Fogel

  20.4.2017

  Děkuji za Váš náhled, zajímavou rovnici, kdy energeticky upadá člověk žijici pouze v hlavě podle naučných rituálů a ne v srdci, aby zhodnotil, do jaké míry ho naučené stereotypy naplňují nebo vysilující. Velice to sedí i na mou situaci, i když bych faktor neuspokující práce vyměnil za neuspokujicí vztah. Až při somatizaci jsem procitnul a uvědomil si tuto destruktivitu a rozhodnul se ze vztahu odejít. Od té doby se snažím hledat radost – to je emoce, která srdce opět otvírá. Chodím 3x týdně ráno plavat a to mne nabíjí energií do pracovního dne. A pak 2x týdně večer do tanečních. Je to co mne nabíjí, abych měl sílu dlouhodobě fungovat. Jsem také otrokem mým minulých iluzí a splácím dluhy po rozvodu, výživné manželce, dětem, školné… A tak silně cítím, jak důležité tyto „malé“ radosti jsou. Je to prostor určitého mého růstu. Problém zůstává večer včas se dostat do postele 🙂

 • Adam Svoboda

  25.2.2017

  Děkuju Dane, v posledni dobe pocituju hodne vdecnosti nad tim jak vse prichazi ve spravnou dobu. Nejenom ze v by stacilo v pribehu Radka vymenit jmeno za moje a trefil ses jak s zenou Monikou tak dcerou Veronikou tak jsem si tuto past prosel a cele to vedlo k rozpadu rodiny, honba za pomyslnym stestim me co selhala me vlastne poprve privedla k vam na kurz Biozahrad, kde jsem zacal zjistovat ze to jde jinak. Ze o mysl se jako o zahradu musime starat uplne stejne. Za tu dobu od naseho prvniho setkani jsem udelal mnoho prace a jsem spokojeny a jedna praktika kterou jsem si osvojil se dost podoba budicku. Staci si po ranu rict 4 veci nahlas za ktere jsem v tom okamziku vdecny a pomaha to. A vidis.. ted jsem na dalsim rozcesti a tim je ze se presne vyplnilo to co zminujes, damokluv mec pujcky na dum tu je a prace neni a ja vazne uvazuju zda chci v tomhle pokracovat. Pravda pravdouci je ze jsem se i naladil na to ze svou praci uz nechci delat tak to prirozene prislo. Za posledni dny mi v ruznych obmenach prichazela jedinna informace, vsude… v knihach, filmech, rozhovorech… Jedinny kdo je zodpovedny za muj zivot jsem ja sam. Vse mam ve svych rukach… jasne ze to davno vim, jen zit to je prece jen jina vec. A k tomu vim ze vse ma svou naslednost ze nejde skocit z 1 do 5 te tridy tak krucek po krucku se vse sklada. At se dari a ja do toho jdu.

 • Dana B.

  24.2.2017

  Děkuji za krásnou reakci na můj příspěvek, Dane. Úžasné je, že teď den dva přemýšlím, co přesně si mám představit pod pojmem vitalita. Tohle slovo aktivně nepoužívám a zde v Tajemství úspěchu se objevuje celkem často. Zapla jsem dnes počítač s tím, že se na obsah pojmu zeptám, pro lepší pochopení. A ejhle – už to tu mám uvedené, ani se ptát nemusím. Jestli to tak bude fungovat i v kurzu, budeme jednoznačně úspěšní absolventi:-). Ještě jednou díky!

 • Dan Mikušík

  21.2.2017

  Krásné chvíle bývají jemné, ale mají jistou hloubku. Jsou to často věci, o kterých by se v médiích moc nemluvilo. Nejsou to věci, které si člověk přeje, když si říká až jednou budu … až to v životě zvládnu … až budu bohatý, pak …
  Na energii vstávání má vliv ještě spousta dalších věcí – nejen správné nastavení mysli. Já to škatulkuji pojmem vitalita, nebo fyziologie – kam spadá management spánku, strava, cvičení, dech. Dá se s tím hodně dělat. Kojící maminky, které mají navíc dětí několik, to mají mnohem těžší. Když to jde, tak se doporučuje spát, když spí dítě. Není funkční plánovat, že něco udělám, až usne dítě. Ten neklid se pak přenáší i na dítě a maminka je ve výsledku unavenější.
  Díky Dano za skvělé vhledy.

 • Dana B.

  20.2.2017

  Ahoj Dane a všichni ostatní!
  Zkouším Budík na dobrou noc, vcelku úspěšně, myslím. Jsem na rodičovské dovolené s třeti dcerkou (16 měsíců), takže o náplň dne mám vždy postaráno. Popravdě mezi úspěchy za daný den je dost často i to, že jsem uvařila oběd:-). Je zajímavé si všímat, co řadím mezi hezké chvilky. Dost často jsou to momentky spojené s přírodou (západ slunce, zasněžené pole se srnkami, alej podél silnice apod.) a okamžiky hlubokých pohledů do očí s mými dětmi. Pár vteřin, a kolik intenzivní energie je v nich schováno! Trochu problém mám s tím, na co se budu těšit druhý den. Vymyslím vždycky něco, ale jak jsem unavená a vymýšlím ve sprše před spaním, často pak ráno nevím, co to vlastně bylo. Ještě se mi nepovedlo najít funkční systém zapisování (buď se k psaní nedostanu, nebo mám deníček ráno jinde, čili si to zapsané přečtu vpoledne atd.). Věřím, že si to časem sedne. Celkově Budík určitě efekt má, užívám si víc pěkné chvíle a ocením se i v průběhu dne, když se mi něco podaří. Jen to vstáváni plné energie se mě teda netýká, to je ovšem přímý důsledek dlouhodobého několikerého nočního kojeni a ne špatná funkce Budíku:-). Věřím, že bude i tady líp!!!
  Přeji všem úspěšné hodně šťávy do života;-). Dana

 • Petra

  4.2.2017

  Ahoj,
  jsem moc ráda, že se mohu téměř každý den těšit alespoň na krátké proběhnutí lesem… Ve všední den tam téměř nepotkám živáčka, a tak si připadám jako to „lesní zvířátko“, třeba srnka :-). Je to úžasný pocit a jsem vděčná za to, že ho máme téměř za domem. Jinak se těším i na to, jak se večer sejdeme s dětmi a doufám, že se mi podaří nalákat syna před spaním na čtení super knížky, namísto surfování po You Tube :-). Jaká to radost, když se mi to podaří. Když ho kniha zaujme, je to takový náš večerní rituál. Na své knížky moc času nemám, a tak se střídáme ve čtení alespoň těch dobrodružných, které baví i syna :-). Velkým povzbuzením je i to, když rodině chutná večeře apod. :-). Jsou to „blbůstky“ ze kterých se skládá život. Nyní, když vím, o existenci pozitivní psychologie, budu si je o to více a vědomě užívat :-).
  Díky za vše,
  Petra.

 • Petra

  3.2.2017

  Ahoj Dane,
  na jiná média než rozhlas, který si občas pustím u vaření se ani nedostane, a i to mnohdy stačí :-). Ty reklamy na půjčky jsem zahlédla, jen co jsem prošla obývacím pokojem, kde měl syn zapnutou televizi… Máš pravdu, že koupat se v negaci nemá smysl. Tvá slova jsou pro mě velkou inspirací a dávají mi určitý nadhled a sílu překonat tíhu informací, kterou jsem byla téměř zavalena v minulém roce.
  Manžel nemá nikdy problém se vstáváním, každé ráno se těší, jak se proběhne po fotbalovém hřišti třeba i ve sněhu na boso :-). Když se projde lesem, vždy přijde jako vyměněný a nemám z něho pocit, že by byl někdy nešťastný. Umí se s tím vyrovnat po svém. I mně pomáhá jakýkoli pobyt v přírodě a řádně si ho vychutnávám – o to více po Tvém videu :-).
  Řešili jsme však v rodině a možná, že ještě všichni budeme muset řešit to, co se zatím, naštěstí jen kolem nás, v Evropě děje. Manžel si stahuje rozhovory a jiné informace ze „svobodných internetových médií“, ve kterých jsou často opravdu zajímaví hosté a dávají nám možnost pochopit hlouběji určité souvislosti. Normální člověk si totiž říká… „co se to s naším světem děje?.. jak je možné, že když nás nutí očkovat povinně naše děti, někdo dovolí miliónům neprověřeným lidem přijít jen tak?“ Je až téměř neuvěřitelné, co se člověk dozvídá o válce v Jugoslávii, na Ukrajině atd. Jsou to téměř naši sousedé a někdo dopustí tolik křivd ve 20. a 21. století… Ne, nechci se již koupat v negacích, ale ty informace jsou mnohdy velmi důležité a nevím, zda je zcela správné před nimi utíkat, nebo tzv. „strkat hlavu do písku“ jen proto, abych měla v duši klid.
  Na druhou stranu zcela chápu (např. na rozdíl od manžela :-)) ty, kteří to tak dělají. Každý není natolik silný, aby mohl řešit problémy v práci, doma a ještě ve světě… Muži bývají lépe vybaveni k „boji“, my ženy jsme více ustrašené a bojíme se o rodiny… Učím se zacházet s informacemi negativními a přebíjet je těmi dobrými :-). Doufám, že i v mém případě bude platit pravidlo: „Co nezabije, posílí!“ :-).
  Nechci zde působit jako nějaký „rušič dobrých nálad“, ale měla jsem potřebu vysvětlit odkud hodně pramení mé, občasné a nepříliš pozitivní informace. O tom je ale život, ne? Nemůžeme očekávat jen to hezké… Je důležité umět se i s nepěknými věcmi vyrovnat, bohužel je občas i řešit, poučit se z nich a udělat si nadhled…Nyní je např. před volbami a asi bychom se měli zajímat alespoň o dění v ČR a pokusit se tak ovlivnit to, co je v našich silách. Pozdě je pak brečet nad nesmyslnými zákony :-)… Nechci dělat nějak výraznou agitaci, ale mně osobně se líbí návrh odvolatelnosti politiků :-).
  Děkuji Dane za přínosná videa a těším se, až zhlédnu další. Videa jsou velmi inspirativní a opravdově pozitivní. Jsou lékem na „bahnění se v negacích“ :-)).
  Petra

 • Přátelé, do diskuze k videu o tom, kde hledat štěstí, napsala Kateřina moc pěkný příspěvek, ve kterém mluví i o „budíku“. Myslím, že by byla škoda nepřidat úryvek i sem.
  Takže cituji Kateřinu:
  „První video ke mně dorazilo minulý čtvrtek, přesně v den, kdy jsem se na hodině anglického jazyka svěřila pí. učitelce, že postrádám v životě něco.. jako radost, nakopnutí, oživení…Večer jsem shlédla „šťávu do života“, naprosto trefa do černého:).
  Takže jedu budíčka denně, kromě jednoho večera, kdy jsem měla teplotu a byla k neprobuzení. Mám dva sešity zavedené, jeden na teorii a do druhého si píši úspěchy, hezké okamžiky, pocity a na co těším. Funguje to, opravdu. Večer se těším na ráno:). Uvědomila jsem si, jak strašně jsem šikovná, co vše dokáži zvládnout za jeden den:).“
  Pěkné, že? Jsme rádi!

 • Lenka Urbanová

  1.2.2017

  Táničko, díky za úspěchy, jsou následováníhodné 🙂 (to je ale zvláštní slovo, že?)
  Když jsem četla o tom, že si raději píšete na papír, tak mě napadlo, že to je možné psaní propojit s kreslením. Nedávno mi kamarád vyprávěl, že psaní poznámek, kdy se využívá i obrázků a symbolů, se říká „sketchnoting“. To jsme někteří provozovali ve školních sešitech, myslím 😉 Budíku by to slušelo, si myslím.
  Stíhání v poklidu je úžasné, viďte? Na tom taky pracuju. Máte na to někdo nějakou speciální metodu? Co vám pomáhá?

 • tanicka7

  31.1.2017

  Dane, moc hezky zpracované, inspirativní a názorné video. Zpracované tak, aby se dotklo co nejvíce lidí. Chválím! Budík na dobrou noc je výborný nápad. Už dříve jsem si po večerech zapisovala, děkuji za připomenutí, je čas se k rituálu zase vrátit. Je pravdou, že když si člověk zapisuje, lépe si věci uvědomí, než když o nich jen uvažuje v myšlenkách nebo mluví. Z papíru se nic nesmaže, člověk se k poznámkám může později vracet a může sám vidět, jak se vyvíjí.
  Pro mě úspěchy za dnešek: můj dřívější časový program, že všude chodím uhoněná na poslední chvíli již vymizel (ať dělám, co dělám) a já si uvědomuji, jak si vše stíhám v poklidu. Zvládla jsem hodinovou komunikaci v němčině se svým klientem. A poslední úspěch, odpoledne jsme si naplánovala a užila volno sama pro sebe: jen tak si sednout, číst si a zhlédnout video, které jsem měla připravené.

 • Dan Mikušík

  31.1.2017

  Zhodnocení situace je asi objektivní a mnozí by s tím souhlasili. Já to nedokážu posoudit, média nesleduji, … vůbec.

  V mé realitě toto nemá místo. I když to jen čtu v mailu, který je celkově velice laskavý, tak mě to bolí. I kdyby to byla pravda, tak nám nijak nepomůže stavět se do role oběti a koupat se v negaci. Když uvěřím, že jsem obětí něčího ožebračování, jsem a zůstanu chudým člověkem. (Bez ohledu na to, kolik mám na účtu.)

  Východiskem je, se tomu vzepřít. Změnit svá dosavadní přesvědčení, odříznout se alespoň dočasně od zdroje negací a začít si tvořit svou pozitivní budoucnost.

  Největším nepřítelem zde je naše ego, které miluje ztotožnění s nějakou rolí. Přesto, že nám ta role škodí. Pro ego představuje jakákoliv změna ohrožení života. Přitom je ohrožena jen naše uměle vytvořená identita, nikoliv náš život, ani naše pravé Já.

 • Dan Mikušík

  31.1.2017

  Vážení a milí, dostal jsem mailem výborný komentář. Byla by škoda, kdybychom to téma neprobrali tady, proto sem vybírám úryvek, na který bych rád reagoval:

  … Moc hezky jste vyjádřil to, co mnohý z nás cítí, ale díky běhu životních událostí nedokázal pojmenovat. Nikdy nebylo v našich médiích tolik reklam na půjčky atd. Myslím ale, že chyba není v půjčování, ale v tom, že nás někdo hodně ožebračuje s němým souhlasem všech předchozích vlád :-). Např. náš dělník dělá asi za 32% výplaty německého, ceny jsou u nás stejné, ne li vyšší a musíme být rádi, že máme nějakou práci, když se v této zemi všechny i celkem funkční továrny českého původu zlikvidovaly…

  Autorce veliké díky. Jsem za maily rád! Nebojte se ale psát i sem.

 • Dan Mikušík

  31.1.2017

  Možná to teď bude lepší. Měl jsem tam nějaký flash přehrávač. Teď používám čistě HTML5 přehrávač od vimea.

 • Dan Mikušík

  29.1.2017

  Takový hnůj je velká radost 🙂 Máme od sousedky slíbený koňský. Teď je ale zmrzlý, tak až rozmrzne. Díky za sdílení.

 • Martin Skřivánek

  28.1.2017

  Ahoj Dane,
  moc pěkné video, dívali jsem se na něj s mojí Luckou a po dokoukání jsme si hned řekli, tak to uděláme upgrade… už cca rok si před spaním říkáme věci, které nám ten den udělali radost a kolikrát si to člověk musí vydolovat z paměti a oživit to (ty radosti se velmi snadno přemažou nějakým negativem, který pak straší v hlavě, takže tímto jsme se vždy snažili přeladit)

  Takže moje dnešní úspěchy – Brzké ranní stávání a konečně jsem začal řešit jak začít včelařit, dovezeno na zahradu 6 vozejků pěkného uleželého hnoje a nakonec, že jsem si uděl čas na Tvoje video.
  A těším se na další hnůj, kterým obdaruju zahradu, na ranní cvičení, na krásný zítřejší den 🙂

 • Dan Mikušík

  28.1.2017

  Ahoj Gaio, první půlka … jasně … každý jsme na své cestě někde, a ty už jsi tohle zjistila dávno. Je to o odhalení toho, co nechceme a uvědomění, že to je potřeba změnit. Pak je potřeba objevit, co vlastně chceme. Viz další dvě videa. To je mnohem dlouhodobější proces. Jakmile máme nějaký životní směr, můžeme se pak těšit na činnosti, které nás tím směrem posunou.

  Těšení je způsob, jak z (neexistující) budoucnosti mít prospěch (v přítomnosti), a zároveň jak vytvářet pozitivní budoucnost. Je to přesný opak strachu, obav, odporu. Všimněte si, že se těšit můžeme buď na to, co jsme si naplánovali, nebo prostě na to, co nám den přinese. Každý z těchto „režimů fungování“ je vhodný pro různé situace. V budíku nás zajímá hlavně ten první.
  Je dobré mít zavedené rituály, na které se můžeme každý den těšit. Např. ta meditace. Když se někdo např. netěší na cvičení, může se těšit, jak se bude cítit po cvičení. Časem to splyne a začne se těšit i na samotné cvičení.

  Moc díky za upozornění na chybičku, právě generuji opravu.

 • Helena Hrachová

  28.1.2017

  Dobrý den, Dane, budík zkouším a dobrý! Někdy zapomenu si ráno zopakovat: „na co se to vlastně těším“, ale průběhu dne to většinou zjistím:-).
  A pochválit se? Vždy je za co. Třeba dnes jsem brzo vstala a šla plavat (t.č. Luhačovice). A úspěchy? Výborný oběd, ustála jsem „horší den“, nakrmený kvásek a děti…:-) Těším se na další videa!

 • Gaia

  28.1.2017

  Ahoj Dane, uzasne video, pro me hlavne druha pulka, prvni uz mam vyresenou
  Ja tyhle vdecnosti a uspechy znam, ale ty veci, na ktere se tesim me dostaly na kolena. Tak jdu do toho. Jedine, co me napadlo je meditace
  Jinak v textu videa mas u posledniho videa napsano video 3, ale to je detail.
  Dekuju, ze delas, co delas, mas muj obdiv a respekt! Preju hodne stesti a uspechu!

 • Dan Mikušík

  25.1.2017

  Tak já dneska hezké chvíle: když jsem vylezl ze studené sprchy – skvělý pocit energie.. Pak jsem dostal několik pěkných mailů na základě dnešní rozesílky – jsem za ně moc rád. A večer jsem si se synem (12) zahrál na pár minut na kytaru – chvilku jsme byli napojení, paráda.

 • Lenka Urbanová

  25.1.2017

  Chvilku jsem zkoušela psát každý večer do appky v mobilu (ó dio), ale nechala jsem toho. Pro mě je fakt lepší sednout si nebo lehnout a přenést se do těch chvil nebo si je představit.

 • KVítek

  25.1.2017

  Ahoj Dane, perfektní video a výborné vhledy. Cestu za svobodou jsem nastoupil před mnoha lety, takže už jsem taky ve svém domku a na vesnici.
  Copak pocitů štěstí, těch mám dost, ale prachy si za ně nekoupíš 🙂
  Je tu menší možnost výdělku, ve světě IT se peníze vydělávaly samy, tady je to jinak, což člověka nutí k tomu, uvědomovat si svou hodnotu…
  Ať se nám všem daří… tvořit si život podle svých představ 🙂 Pryč z krysího závodu!

 • Dan Mikušík

  25.1.2017

  Mám to podobně. Ten sport i dokončování úkolů. Skvělé je, že tohle si člověk může naplánovat a zažívat pravidelně. Někdy i trocha toho masochizmu nám umožní zažívat krásné chvíle.

 • Dan Mikušík

  25.1.2017

  Dobrý den Kláro, díky (za složitý dotaz 🙂 Každý obchod by měl být výhodný pro obě strany – měl by tedy obohatit obě strany. Dokonce je dlouhodobě v zájmu obou stran, aby byl obchod výhodný i pro tu druhou stranu. Některé firmy ale vyvíjejí úsilí k tomu, aby tzv. vzali zákazníka na hůl. Ten příklad ve videu byl trošku z mé osobní zkušenosti 😉 Jednou jsem vyvíjel software, který měl pomáhat mobilním operátorům vymýšlet takové tarify, které navenek vypadají výhodně, ale když se to všechno spočítá, tak jsou ve výsledku pro zákazníka velice nevýhodné.
  Někdy se to pozná jednoduše, někdy nám intuice napoví. A někdy do toho nevidíme a pak je asi nejlepší předpokládat, že je vše jak má být a konat způsobem, který je dobrý jak pro zákazníka, tak pro firmu.

 • Klára S.

  25.1.2017

  Dobrý den, můžu se na něco zeptat? V příběhu toho Roberta je moment, kdy řeší, jestli v práci prospívá lidem, teda zákazníkům, ne svým šéfům. Nám ve firmě říkají, že našim zákazníkům poskytujeme dobré služby. Myslím, že jo. Ale jak se teda pozná, že nepracujeme pro obohacení firmy, ale pro dobro zákazníka?

 • Lenka Urbanová

  25.1.2017

  Ahoj 🙂 Teď jsem to sjela v Chromu znovu, už po několikáté, a fakt nic, zvuk i obraz pěkně spolu.

 • Lenka Urbanová

  25.1.2017

  Ahoj lidi 🙂 V pondělí večer jsem si do budíku prostě musela „zapsat“ moment z cesty do práce. Seděla jsem v autobusu do Prahy, četla jsem si (bylo to napínavé) a svítalo. Autobus stál už dlouho v zácpě mezi poli a mezitím vykouklo slunce. To se snažím vidět každý den. Přestala jsem číst a podívala se ven. Viděla jsem sníh v odstínech růžové, tmavé stromy nádherných tvarů, zvlněnou krajinu a krásné nebe. Venku byl klid a pravost. V ten okamžik jsem měla ve velké lásce a úctě Zemi. A cítila jsem vděčnost. Tak to se do budíku hodilo, že jo 😉 No a teď mě napadlo (!), že do „těšení“ bych si mohla dávat klidně i sledování svítání, když k tomu další ráno bude příhodné.

 • Daniel Pawel Korczala

  24.1.2017

  Jinak super video Dane, díky moc ! A není to třeba psát na papír, stačí za uši 🙂 ?

 • Daniel Pawel Korczala

  24.1.2017

  Já se těším na běžky .. zrovna zítra večer jedu – bude obloha plná hvězd a měsíček možná taky vykoukne 🙂 Nebo na jiný sport – běh kolo, plavání. To je úžasná činnost, kterou jsem nedávno objevil a která mě naplňuje nejvíc. Třeba včera ráno v -14°C a při smogovém oparu jet 20km do Práce na kole. Nee 🙂 to byl trochu masochizmus, ale jinak je sport skvělý způsob meditace, posouvání hranic, zvyšování sebevědomí, vyplavování látek které mění vědomí ..
  Pak se těším a to, že zítra nějakou práci či drobnýúkol dokončím, odškrtnu ze seznamu. Ne vždy se mi to podaří, ale když, tak je to super pocit, mít něco z krku.
  Poslední věc na kterou se těšívávám a naplňuje mě radostí, když se mi podaří někoho rozesmát. To taky dělám moc rád a často 🙂

 • Daniel Pawel Korczala

  24.1.2017

  Zpomaluje mě to zvuk stále, ale musíš to nechat běžet od yačátku, ne skákat. Mám chrome.

 • Dan Mikušík

  23.1.2017

  O tom zvuku nevím, kde myslíš. Mně to funguje. Můžeš to prosím ještě zkusit? Malíř mi nejdřív nakreslil Veroniku, jako chlapečka. Tak jsem to sestříhal s tím a pak nahradil opraveným obrázkem. Na jeden jsem zapomněl – mělo by to být opraveno. Díky moc. A poděl se s námi o nějaký tvůj krásný okamžik 😉

 • Daniel Pawel Korczala

  22.1.2017

  Ahoj, pár technických : Zvuk je o pár sekund posunutý a obrázky ze zoo jsou nějaké podivně se měnící – holčička na chlapečka.

 • Dan Mikušík

  16.1.2017

  Ajajaj, to máš zaděláno na celodenní depresi 🙁 Asi je dobré nedělat si z toho cvičení dril. Když budík provedeš večer a ráno – máš úkol splněn a je to úspěch. Když máš na to chuť, tak něco nového vymysli. Hlavní asi je naučit se zcela přijímat realitu. Změny plánu mohou člověka vykolejit. Je to ale zbytečné. Došlo ke změně – možná k lepšímu, možná k horšímu – beru na vědomí – jdu dál.

 • Dan Mikušík

  16.1.2017

  To vůbec nevadí. Když má člověk rituály, na které se může těšit pravidelně, tak to je skvělé. Když mně dojde fantazie, tak se poslední dobou každý den těším na pocit, když vylezu se studené sprchy 🙂

 • Kateřina Kyselová

  16.1.2017

  Co když to, na co se natěšíme, se nakonec nestane? Pak v průběhu dne máme vymyslet nějaké jiné těšení? (Příklad: níže jsem psala, že se těším na vyzvedávání Lady v Hradišti, ale nakonec se ukázalo, že dnes tam pojede Honza, protože má ve městě jiné zařizování – mě tím pádem zmizely ty tři těšení – to znamená, že si mám vymyslet jiné?

 • Kateřina Kyselová

  16.1.2017

  Úspěchy dne mohou být myslím i věci jako: povedlo se mi uvařit večeři včas… to je opravdu velká sláva 🙂

 • Kateřina Kyselová

  16.1.2017

  Dan má pravdu, že se mi hned začalo honit hlavou, na co se asi tak mohu těšit? Tak mě napadlo – těším se vždycky na jízdu autobusem do U.Hradiště, kde vyzvedávám dceru z lesní školky, protože je to takový čas, kdy jsem jenom já sama a mohu si třeba číst… pak se těším také na to, jak tam na té zastávce kecáme s rodičema, co také čekají na své děti no a pak se také těším, jak Lada vyběhne z toho autobusu a křičí Mamíííí…! Sice jsou to tři věci vázající se k jednomu aktu ale to snad nevadí?